Zadowolenie z życia

To jak wygląda nasze życie to tylko i wyłącznie nasza wina. Zarówno w rozumieniu pozytywnym, jak również w negatywnym. Trzeba umieć rzeczowo ocenić pewne rzeczy i podjąć ważne dla siebie oraz dla otoczenia decyzje. Takie podejmowanie decyzji nie jest łatwe, nikt tego nie powiedział. Jeżeli jednak czujemy, że podjęliśmy złą decyzje należy robić wszystko, aby móc ją naprawić. Każdy z nas musi być zadowolony ze swojego życia. Jeżeli nie jest, to pora coś z tym zrobić. Pomóc nam w tym może książka pt.”Zbyt inteligentni, żeby być szczęśliwi“. Autorką tej pozycji jest Jeanne Siaud-Facchin.

Inteligentni ludzie

Ile razy patrzymy na kogoś i mówiąc wprost zazdrościmy mu tego, że jest tak mądry? Często! Ile razy patrzymy na wielkich milionerów i zazdrościmy im nie tylko pieniędzy, ale również rozumu? Często. Bardzo często inteligencja idzie w parze z majątkiem (chociaż nie zawsze jest to regułą). W każdym razie zazdrościmy ludziom umysłów, ponieważ dzięki nim są oni w stanie dokonać większej ilości rzeczy. Jednak czy tacy ludzie są szczęśliwi? W naszym mniemaniu na pewno tak. Jednak jak pokazują badania – ludzie inteligentni mają problemy z tym, aby uzyskać odpowiedni poziom szczęścia w swoim życiu. Statystyki są smutne. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to może dać ta książka, która została napisana przez wybitną psycholog i terapeutkę. Na co dzień ma ona do czynienia z takimi osobami, które pomimo ogromnej wiedzy, która w łatwy sposób wchodzi im do głowy mają problem z tym, aby znaleźć spokój i radość życia. Książka jest idealnym wsparciem nie tylko dla ludzi wybitnie inteligentnych, ale dla wielu innych też.

Poczucie spełnienia

Wiele osób bardzo mądrych zazdrości innym osobom pewnej naiwności, która pozwala im na wszystko spojrzeć z lepszej, bardziej lekkiej perspektywy. Osoby mądre mają często sobie za złe, że widząc coś nie mogą powstrzymać się od krytyki. Tak bardzo chciałyby coś pominąć, jednak myśli swoje a rozum swoje. Jeżeli takie przypadki zdarzają się w naszym życiu, to czas najwyższy zapoznać się z książką Jeanne Siaud-Facchin ” Zbyt inteligentni, żeby być szczęśliwi“. Jeżeli perfekcjonistyczne podejście do życia nas przerasta. Jeżeli zbyt często doprowadzamy do tego, ze dzielimy włos na czworo. Jeżeli ogrom napływających informacji docierających do nas z różnych stron nas przytłacza – to ta książka jest idealną propozycją dla nas. Autorka chce nauczyć swoich czytelników jak zmienić swoje życie w taki sposób, aby każdy dzień dawał im poczucie spełnienia. Lepiej w porę się opamiętać, dzięki czemu osiągnięcie szczęścia nie będzie takie trudne.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com