Przyjaciółka małych dzieci

Czytając książki naszym dzieciom zawsze starajmy się wybierać takie, które mają fajnych bohaterów. Stawiajmy na takie pozycje, które mogą nasze dzieci czegoś nauczyć. Dzięki temu będziemy pewni, że wspólne czytanie przed snem lub w ciągu dnia przyniesie dobry skutek. Na szczęście w obecnych czasach nie będziemy mieli problemu z podjęciem dobrej decyzji. Możemy wybierać książki pojedyncze lub takie należące do jakiejś serii. Taką dobrą propozycję dla naszych dzieci ma Zofia Stanecka i Marianna Oklejak. Oto ich kolejna, wspólna książka pt.”Basia i przyjaciele. Zuzia“.

Rezolutna dziewczynka

Zofia Stanecka to polska autorka wielu wspaniałych książek dla dzieci. W młodości poznała Irenę Jurgielewiczównę i od tego momentu postanowiła, że i ona w przyszłości będzie tworzyć. Swój wyznaczony cel spełniła i to z dużym powodzeniem. Z kolei Marianna Oklejak to to rysowniczka, graficzka i ilustratorka. Jej ilustrację już nie jeden raz zdobyły nagrodę od Polska Sekcja IBBY. Razem stworzyły wspaniały duet, który tworzy piękne historię oferujące nam podróż przez kolorowe ilustracje zamieszczone w książeczkach. Obie już od wielu lat tworzą książeczki z serii o Basi, która jest małą, ale bardzo rezolutną dziewczynką. Ma ona pięć lat i chodzi do przedszkola. W swoim życiu natrafia na najróżniejsze rzeczy. Jest ona na tyle bystra, że to co nam z pozoru wydawać może się błahe, ona zamienia to w niezapomnianą przygodę. W serii opowiadań o niej można znaleźć takie pozycje, jak “Basia i bałagan”, “Basia i piłka nożna”, “Basia i biblioteka”, “Basia i Mama w pracy” czy “Basia i alergia”. Basia to dziewczynka, która może być przyjaciółką wszystkich dzieci.

Problemy z emocjami

Basia i przyjaciele. Zuzia” opowiada o małej dziewczynce, która ma problemy z emocjami. Jednak te problemy nie biorą się znikąd. Otóż wszystko zaczyna się od tego, że mama Zuzi postanawia wyjechać z miasta. I nie wiadomo czy kiedykolwiek do niej wróci. Zuzia jest zła i wyładowuje wszystkie emocje na wszystkim i na wszystkich, których spotyka, m.in. na swoich kolegach i koleżankach z przedszkola. Na dodatek dziewczyna uznaje, że w związku z tym już nigdy nie będzie rozmawiać z tatą. Czy jednak dziewczynka nie złamie swojego przykazu? I jaką rolę odegra w tym wszystkim Basia? Jest to naprawdę bardzo dobra książeczka, która pokazuje wszystkim dzieciom jak powinny radzić sobie z emocjami. Dla takich kilkulatków nie jest to łatwa sprawa. Jednak widząc jak inne dzieci opanowują swoją złość i nerwy na pewno będzie im o wiele łatwiej zrozumieć fakt, że nerwy nie pomagają nam w niczym.

Card obraz autorstwa freepik - www.freepik.com